İşte 2018 Dodge Challenger SRT Demon: Hızlı ve Öfkeli

840 beygirlik güce sahip olan Dodge Challenger SRT Demon 0-96 km/s (0-60 mph) hızlanmasını 2.3 saniyede geçekleştirerek trafiğe çıkabilen seri üretim otomobiller arasında dünya rekoru kırdı!

Dünyanın en hızlı otomobili olarak tanıtılan Dodge Challenger SRT Demon , kıpkırmızı rengi ve motor gücüyle adı gibi gerçekten tam bir şeytan imajına sahip. Hızlı ve Öfkeli (Fast and Furious) filmlerinin Dominic Toretto’su Vin Diesel tarafından New York Otomobil Fuarı’ nda podyuma getirilen otomobil herkesi kendisine hayran bıraktı.

Dodge Challenger Demon, büyük motorlu ve performansı yüksek Amerikan otomobiller için kullanan muscle kavramını gerçek anlamda yansıtıyor. Amerikan üretici, otomobilin adının Demon olmasını Dodge’ un diğer otomobil şirketlerine benzemediğini göstermek amacıyla kullandıklarını belirtiyor.

Kaputunun altında güçlü V8 motor bloğunun kullanıldığı Dodge Challenger SRT Demon, 840 beygir güce ve 1044 Nm torka sahip.

Bu güç ile Dodge Challenger SRT Demon’ un kalkışta ön lastiklerinin 90 cm havalandığı Guinness tarafından sertifikalanmış durumda ve bu trafiğe legal olarak çıkabilen seri üretim otomobilleri arasında bir ilk.

Asfalt canavarı, 0-96 km/s ‘ye 2.3 saniye ve 160 km/s’ye 5.1 saniyede çıkabiliyor.

Dodge Challenger SRT Demon’ un ağırlığını azaltmak için ön ya da arka yolcu koltuğu olmadan da satın alabiliyorsunuz. Ayrıca otomobil 315/40R18 drag sınıfı radyal lastiklerle geliyor.

Sonbahar ayları içerisinde satışına başlanacak 2018 Dodge Challenger SRT Demon fiyat listesi henüz açıklanmadı.

2018 Dodge Challenger SRT Widebody Özellikleri ve Fiyatı
Yeni Porsche Panamera Turbo S E-Hibrid, 671HP/0-100 km 3.4 Saniye!
2017 Yeni Porsche Panamera Türkiye Fiyatı ve Özellikleri
İşte 1500 beygirlik Bugatti Chiron motor sesi! (video)
Top 5 En İyi Novitec Egzoz Sesi!


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler