İşte 2017 Yeni Land Rover Discovery 2016-08-17

Yeni Land Rover Discovery 2016 yılı sonuna doğru tanıtılıp, 2017'de yollara beşinci nesliyle çıkacak. 2017 Yeni Land Rover Discovery Özellikleri ve tahmini fiyatı…

2017 Land Rover Discovery test edilirken casus fotoğrafçılar tarafından görüntülendi. Son görsellerde model artık üretim versiyonu ile karşımıza çıkıyor. Land Rover Discovery 5. nesline ulaştı ve Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover ve Land Rover Discovery Sport modellerinde de görülen en yeni aile tasarım diline sahip olacak. Diğer taraftan, aracın yedi kişinin oturmasına imkan veren, basamaklı “stadyum oturma düzeni” de devam edecek.

Land Rover, modelin yeni nesli ile ilgili ipuçlarını 2014’te Discovery Vision konsepti ile vermişti. Range Rover ve Range Rover Sport gibi, PLA platformu üzerine inşa edilen yeni Discovery bir dizi 2.0 lt. ve 3.0 litre benzinli ve dizel motor seçenekleriyle satışa sunulacak. Elektrikli alternatifler isteyenler için ise en azından başlarda sadece yarı hibrit sistemler yer alacak.

2017 Yeni Land Rover Discovery’inin Kasım ayında 2016 LA Auto Show’da tanıtılılması bekleniyor. Yeni nesil Discovery 2016 yılı sonuna doğru Avrupa’da piyasaya çıkacak, Kuzey Amerika ve diğer bölgelerde ise 2017’nin başlarında satışa sunulacak. Model, İngiltere’dkei Solihull fabrikasında Range Rover ve Range Rover Sport ile birlikte üretim bandına girecek.