Honda'ya çok özel iki ödül

Honda'ya kadın gazetecilerden çok özel iki ödül

Japon otomobil devi Honda Civic ‘aile otomobili’ ve küçük kategorisinde yer alan Jazz, göstermiş olduğu düşük kullanım maliyetleri göz önüne alındığında ‘en iyi bütçe dostu otomobil’ ödülüne layık görüldü. Son yedi yıldır gerçekleştirilen ve jürisi kadın otomotiv medya mensuplarından oluşan Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili seçimleri 14 farklı ülkeden 17 jüri üyesinden oluşuyor.

Honda firması, kadın sürücülerin gözdesi oldu ve Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili seçimlerinde iki farklı sınıfta ödül kazandı. 2009 yılından bu yana gerçekleştirilen seçimler sadece kadın otomotiv gazetecilerinden oluşan dünyanın tek otomobil jürisi olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 

Honda Civic ‘aile otomobili’ olarak ödüllendirilirken küçük segmentte Jazz ise sunmuş olduğu düşük kullanım maliyetleri dikkate alındığında ‘en iyi bütçe dostu otomobil’ olarak ödül kazandı. Böylelikle Japon devi, yapılan oylama sonucu birden fazla ödül alan tek marka oldu.

Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili seçimleri oldukça titiz bir süreçle gerçekleştirilirken küresel jürinin her bir üyesi kendi adayını sunuyor. 2016 yılı için yapılan seçimlerde 14 farklı ülkeden 17 jüri üyesi 294 otomobili aday gösterilmişti. Bu adaylar arasında otomobiller elenerek 6 kategoride 32 otomobil belirlenmişti. 

Honda Motor Europe Otomobil Pazarlama ve Ürün Yönetimi Başkanı Sandra Hughes şu açıklamalarda bulundu; “Honda olarak Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili seçimlerinde iki kategoride birden ödül almış olmamız markamızın otomobillerinin tüm dünyadan kadınların beklentilerini en iyi şekilde karşıladığının bir göstergesi... Kazandığımız bu iki ödül, 2017 yılının başlarında Avrupa pazarında yeni hatchback ürününü satışa sunacak olan markamız için cesaret verici.” Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler