George Soros'tan Tesla'ya Büyük Yatırım!

Kurucusu ve CEO'su Elon Musk olan elektrikli araç üreticisi Tesla'nın son yatırımcısı ünlü milyarder George Soros oldu. Soros ilk üç ayda Tesla'dan 35 milyon dolarlık hisse senedine dönüştürülebilir tahvil satın aldı.

Tesla son dönemde otomotiv sektörünün en çok konuşulan markalarından biri. Özellikle Model 3 üretiminde yaşanan sıkıntılar ve hisse fiyatlarındaki değişime Elon Musk'ın verdiği tepkilerle gündemde olan Tesla, bir taraftan yeni yatırımlar almaya devam etmekte. Tesla'nın son yatırımcısı ise Macar asıllı ünlü ABD'li milyarder George Sorosol'du. Yaklaşık 26 milyar dolarlık bir servete sahip olduğu düşünülen Soros, New York merkezli Soros Fund Management aracılığı ile Tesla'ya yatırım gerçekleştirdi. Soros, Tesla'nın hisse senedine dönüşebilir tahvillerinden 35,000,000 dolarlık alım yaptı.

Elektrikli araç üreticisi Tesla, son dönemde üretimdeki beklentileri karşılayamamaktan kaynaklı yatırımcı baskısı ile karşı karşıya buulunuyor. Ayrıca şirketin bir aracı Mart ayında Kaliforniya'da ölümlü bir kazaya karışmış ve bu da araçla ilgili güvenlik kaygılarını zaten ön plana çıkarmıştı. Kazadan önce Tesla hisseleri 316 dolar seviyesindeyken 15 Mayıs kapanış itibariyle 284 dolar seviyesinde.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler