Elon Musk'ın Cevabı Tesla'ya 2 Milyara Patladı!

Tesla'nın sahibi Elon Musk, California’da katıldığı bir toplantıda, bir analistin sorusuna karşılık, ‘sıkıcı, aptalca’ yorumunu yaptı. Bunun ardından Musk, bir diğer analistin sorduğu soruya da ‘çok yavan, beni öldürüyor’ diyerek yanıtladı.

Ancak Musk’ın bu kaba yorumları, Tesla Motors’a pahalıya mal oldu. Musk’ın tepki çeken bu sözleri, sahibi ve CEO’su olduğu Tesla Motors’un hisselerinde bir gecede 2 milyar dolar değer kaybı oldu. Tesla Motors'un sahibi ve CEO'su olan Elon Musk'ın bir toplantıda sarf ettiği kaba sözler, sadece katılımcıların değil piyasaların da tepkisini çekti. ABD'li köklü yatırım şirketi Bernstein'in üst düzey analistlerinden Toni Sacconaghi, California'da önceki gün gerçekleşen bir oturuma telekonferans yoluyla katılan Musk'a, yeni üretilecek Tesla 3 model arabaların karlılığıyla ilgili bir soru sordu. Musk bu soruya karşılık, "Afedersiniz. Sıradaki. Sıkıcı, aptalca sorular hoş değil. Sıradaki?" dedi.

Ters yanıtıyla katılımcıları bir anda şaşırtan Musk'ın ilginç yorumları ise bununla bitmedi. Bu kez RBC Capital Markets analistlerinden Joseph Spak, Musk'a, Tesla 3 ile ilgili yeni bir soru yöneltti. Soru üzerine 15 saniye bekleyen Musk, suskunluğunun ardından "Bu sorular çok yavan. Bunlar beni öldürüyor" diyerek cevapladı.

Musk ayrıca, araçlarının otomatik pilot moduyla ilgili olumsuz yorumlar yazan basın mensuplarına da çattı. Musk basın mensuplarına hitaben, "Gazetecilerin, otonominin daha az güvenli olduğunu insanlara düşündürtmesi oldukça sorumsuz bir hareket. Muhtemelen insanlar otomotik pilotu kapatıyor ve sonra da ölüyor. Buna çok sinirleniyorum" dedi.

Elon Musk'ın bu sözleri, katılımcılara saygısızlık olarak yorumlandı ve tepki çekti. İlginç olan ise Musk'ın bu sözlerine, piyasaların verdiği tepki oldu. Tesla Motors'un günün başında hisse bedeli 301.15 milyar dolar olan hisse bedeli, Musk'ın bu sözlerinin ardından günü 2 milyar dolar zararla kapattı.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler