Dodge'dan Yeni Viper Söylentileri

Umutlarımızı yeşerten söylenti, sadece 1 hafta dayanabilmiş.

Umutlarınızı yüksek tutup sonra onların yıkılmasını izlemek, insanın bünyesinde travma etkisi yaratıyor. Bugünlerde bizi travmaya sokan şey ise yeni Dodge Viper söylentilerini yalanlayan FCA CEO'su Sergio Marchionne'den başkası değil. Yönetici, gazetecilerin bu iddiaya yönelik sorularına "planlarımız arasında değil" cevabını vermiş.

Automobile dergisinin yazarlarından Todd Lassa'nın ve Detroit Free Press'ten Eric Lawrence'ın attığı tweetler, Viper hayranları için kara bir günün simgesi oldu. Böylece Ağustos 2017'de üretimi durdurulan Viper'ın son haftalarda ortaya çıkan "yenilenecek" söylentileri sadece "söylenti" olarak kalmış oldu. Car and Driver'ın haberine göre Viper, V10'u geride bırakıp daha güçlü bir V8 motora kavuşacaktı. Marchionne iki iddiayı da yalanlayarak Avrupa V8'inin "şirin" olduğunu söyledi.

Viper'ın geri dönüşünün ertelenmesi, üretiminin durdurulması ile aynı sebepten kaynaklanıyor. Model, FCA için kar edemedi. FCA'in yeni Viper'a yer bulabileceği zaman süper otomobilin geri dönebileceğini belirten Marchionne, Viper için kapıyı tam kapatmamışa benzemekte. Firmanın yalanladığı bir başka iddia ise, Challenger ve Charger modellerinin Maserati Ghibli'nin platformuna sahip olacağına işaret eden söylentilerdi.

Marchionne araçların aynı platformun geliştirilmiş versiyonlarını kullanacağını belirtmiş. FCA CEO'su aynı zamanda Amerika'ya özel üretilecek bir Ram modelinden de bahsetti. Pickup olacak model, Chevrolet Colorado, GMC Canyon ve Ford Ranger gibi rakiplere karşı çıkacakmış.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler