Daddy Cool Yeni Corolla 2016 Test Sürüşü Günleri 2016-08-16

Toyota, üretiminin 50’nci yılında yenilenen Corolla modelini yakından tanımak ve test etmek isteyenler için 20-21 Ağustos 2016 tarihlerinde "Daddy Cool, Yeni Corolla ile Tanışma ve Test Sürüşü Şenliği" düzenliyor.

Tüm zamanların en çok satılan otomobili olarak erişilmesi güç bir rekoru elinde bulunduran Toyota Corolla, çok daha Premium ve çok daha prestijli bir görünümüyle Türkiye yollarına çıktı. Geçen yıl Türkiye’de 34 bin 961 adetlik satışla filo hariç en çok tercih edilen model olan Corolla’nın, yenilenen modeline de büyük ilgi gösteriliyor. Güçlü tasarım ve üstün kaliteyi daha fazla ön plana taşıyan 2016 Yeni Corolla, Toyota’nın Under Priority ve Keen Look tasarım dilini kullanarak yeni bir ön yüze kavuştu.

2016 Toyota Yeni Corolla’nın kabininde ise yalnızca araç içi teknolojik özelliklerde değil, aynı zamanda premium algısını artıran önemli iyileştirmelere de imza atıldı. Yeni Toyota Corolla’nın kabininde, müşterilere daha geliştirilmiş araç içi teknolojileri sunulurken, aynı zamanda kalite algısında da önemli gelişimler kaydedildi.

Yeni 2016 Corolla süspansiyondan direksiyon güncellemelerine kadar sürüşü ve konfor seviyesini artıracak bazı revizyonlar geçirdi. Sürüş konforunu geliştirmek adına daha yumuşak amortisör ayarları yapılarak konfor, denge ve yol tutuş seviyesi artırıldı. Yeni Corolla’nın motor seçenekleri arasında 1.4 lt. D-4D turbo dizel ile 1.33 litre ve Valvematic sistemlerine sahip 1.6 litre iki benzinli motor seçeneği de bulunuyor.