Dacia Lodgy Stepway 1.5 dCi test, özellikleri ve fiyatı 2016-07-22

Dacia’nın MPV karoserli temsilcisi 2016 Lodgy, Stepway versiyonuyla crossover hissi yaşamak isteyenlere cazip bir fiyatla buna ulaşma fırsatı sunuyor. 2016 Dacia Lodgy Stepway 1.5 dizel test, özellikleri ve fiyatı

Dacia'nın Duster dışında crossover ruhuna hitap eden Stepway donanım serisine sahip olan Lodgy bu ruhu yaşamak isteyenler için iyi alternatiflerinden biri.

Standart donanımlı Lodgy'ye göre daha kaslı görünen Stepway'in ön tamponu daha iri tasarlanmış. Tamponun altındaki gri renkli kaplama koruma sağlarken tasarım olarak da SUV izlenimi yaşatıyor. Aynı kaplamayı arka tampon altında da görebiliyoruz. Tamponların bir kısmının siyah renkte bırakılması ve kapı altlarına siyah plastiklerin konulmasıyla aracın altının daha yüksekmiş gibi algılanmasını sağlamak için yapılmış. Tüm bu siyah renkli kaplamalar aracın boyasını koruma görevini de üstleniyor.

Aracın iç mekanına geçtiğimizde dokunmatik multimedya ekranı dikkat çekiyor. Kullanıcı dostu sistem pratik yönetiliyor. Lodgy'nin ferah, aydınlık kabini ve geniş yükleme alanı da onun güçlü yönlerinden.

Motor kaputunun altında ise Renault-Nissan ve Dacia markalarının bilinen 1.5 dCi 110 motoru yer alıyor. 107 Beygir gücündeki turbo dizel motor yeterli çekiş gücüyle şehir içi kullanımında sorunsuz. 5,0 lt/100 km'lik ortalama test tüketimiyle de çok ekonomik olduğunu gösteriyor.