Belikde Gelmiş Geçmiş En Pahalı Kiralık Araba!

Pagani Huayra'nın 60 aylık kiralama için 700.000$ peşin ödemek gerekiyor.

Bazı durumlarda otomobilleri satın almak yerine kiralamak daha avantajlı olabilir ancak bu durum bu Pagani Huayra Roadster için geçerli değil. Çünkü, üstü açık bu hiper otomobilin 60 aylık kira ücreti 700.000$. Putnam Leasing adlı kiralama şirketi bu ücreti üstüne üstlük peşin olaraktaleb ediyor. Yani bu Pagani Huayra Roadster, aylık olarak 25.339$’a geliyor. Bu ücreti TL olarak düşünürsek de 109.284 TL'ye eşit oluyor.

Fakat bu pahalı kiralama sözleşmesinin iyi bir yanı, kiralamayı yapan kişi, isterse bu kontratı firmanın başka bir süper otomobiline transfer edebiliyor. Firmanın sunduğu bu imkan, çeşitli süper otomobillere vergi ödemeden kullanmak isteyen milyonerler için çok da mantıksız olmayan bir anlaşma gibi gözüküyor.

Pagani, Huayra Roadster hiper arabasının tanıtımını 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yani geçtiğimiz Mart ayında yapmıştı. Coupe versiyonundan tasarım anlamında biraz daha farklı olan araç, karbon fiber bir tavana da sahip. Çıkarılabilir tavanın yanı sıra yedek bir kumaş tavan daha bulunuyor. Eğer aniden yağmur yağmaya başlarsa bu yedek tavan devreye girebiliyor.

Aracın kaputunun altında ise Mercedes-AMG kaynaklı çift turbolu bir V12 motoru duruyor. Bu motor 752 beygir güç ve 1000 Nm tork gibi olağanüstü değerlerini taşıyor. Şanzıman olarak ise yine coupe versiyondaki gibi 7 ileri otomatik bir şanzımana yer verilmiş. Huayra Roadster, üstün mühendislik sonucunda coupe versiyonundan 80 kg daha hafif olmayı başarıyor.

Pagani, Huayra Roadster’dan sadece 100 adet üreteceğini açıklamıştı ve bu otomobillerin hepsi şimdiden satılmayı başardı. Yani Huayra Roadster’ı uzun süre kullanma imkanı bulmak isteyen milyonerlerin Putnam Leasing adlı kiralama şirketiyle görüşmeleri mümkün.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler