Avrupa’da yeni moda – arabayı kadife kaplatmak!

Artık egzotik bir araba ile dolaşmak eskisi gibi dikkatleri çekmiyor. Avrupalılar farklılaşmak için resimdeki Maserati Ghibli gibi arabalarını kadife ile kaplatmaya başladı.

Bir zamanlar egzotik arabalara yollarda sınırlı sayıda rastlardık ve yanımızdakini dürtüp ‘bak bak arabaya bak’ demekten alıkoyamazdık kendimizi. Ancak kapitalizmin dinamikleri gereği zenginin daha zengin olduğu günümüzde artık süper spor arabaları büyük şehirlerde hemen hemen her gün görebiliyoruz. Avrupalılar bu sıradanlaşmaya bir çare bulmuş; arabayı kadife kaplatmak.

Resimde siyah kadife ile kaplanmış bir Maserati Ghibli var. Bulanık kadife kumaş ile ön ızgara, pencere çerçeveleri ve tekerlekler siyah renk olmakla birlikte bu koyuluk saten altın kaplama ile dengelenmiş.

Bu yükselen trendin ardından gördüğümüz ilk kadife kaplı araba tabii ki Maserati Ghibli değil. Ferrari 599, bir Porsche Panamera ve bir Rolls-Royce Phantom DHC'de kadife kaplanan lüks arabaların arasında yer alıyor.

Avrupalı bir bayan yazar, modacı terimlerleriyle kadifenin bu sezon lüks arabalarda "in" olduğunu söylüyor. Elbette bunun iyi bir şey mi yoksa kötü bir şey mi olduğu konusunda yorum yapmıyoruz, tamamen kişisel bir zevk konusu. Biz sadece yağmurda bırakmamayı tavsiye ediyoruz.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler