Artık Türkiye'de Yeni Nesil SsangYong Rexton

Vergilerle beraber çok daha dikkat çektiği için fiyatı uçmuş.

Geçtiğimiz yıl içerisinde yeni nesline geçiş yapan SsangYong Rexton Türkiye pazarına katıldı. Eskisinden çok daha modern bir görünüme sahip olan SUV, Güney Kore merkezli üreticinin daha premium bir model yaratma isteği sonucunda ortaya çıktığı söyleniyor. Yuvarlatılmış hatlarıyla yerini aldığı modelden daha şık duran Rexton'un sahip olduğu donanım seviyesiyle de rekabette kendisine yardımcı olarak gibi gözüküyor.

İç mekanda da çağ atladığı görülebilen Rexton'da kullanılan sade tasarım çizgisi bu bölüme de yansıma yapmış. Nappa deri döşeme, koltuklar ve kapı içlerinin yanında orta konsoda da kullanılıyor. Üstüne üstlük bu döşeme açık veya koyu renkte alınabiliyor. 9.2 inç büyüklüğünde bir dokunmatik bilgi-eğlence ekranı sunan Rexton'da Apple CarPlay ve Android Auto desteği de bulunmakta.

Kaputunun altında 2.2 litre hacimli bir turbo dizel motoru bulunduran Rexton G4, 181 beygir güç, 420 Nm tork üretebiliyor. 7 ileri vitesli, tam otomatik şanzımanla donatılan SUV aynı zamanda dört tekerlekten çekiş sistemini de standart donanımda barındırıyor. 5 veya 7 kişilik oturma kapasitesine sahip seçenekleri bulunan aracın merdiven şasi mimarisi arazide avantaj sağlarken ağırlığın 2.1 tonun üzerine çıkmasına sebep oluyor.

4.850 mm boya, 1.960 mm genişliğe ve 1.825 mm yüksekliğe sahip olan Rexton G4'ün fiyatıysa biraz düşündürücü açıkçası. 540.000 TL seviyesinden başlayan fiyatları pek de uygun sayılmasa da aracın üzerine çok yüksek bir ÖTV'nin bindiğini hatırlamak gerek. Bu nedenle aynı temeller üzerine geliştirilen ve ismi tekrardan Musso olan pick-up kardeş sabırsızlıkla bekleniyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler