Apple, Otonom Sürüş Sistemi ilgisini onayladı!

Apple, ilk kez, Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) 'ya gönderdiği bir mektupta otonom sürüş sistemlerine gerçekten yatırım yaptığını doğruladı.

Apple'ın ürün bütünlüğü direktörü Steve Kenner tarafından yazılan mektupta, teknoloji şirketinin gelişmekte olan potansiyel bir araçtan bahsetmiyor ve bunun yerine makine öğrenimi ve otomasyona olan ilgisine odaklanıyor ve taşımayı önemli bir ilgi alanı olarak belirliyor.

"Apple, ürün ve hizmetlerini daha akıllı, daha sezgisel ve daha kişisel hale getirmek için makine öğrenimini kullanıyor. Şirket, makine öğrenimi ve otomasyonu çalışmalarına ağırlıklı olarak yatırım yapıyor ve ulaşım da dâhil olmak üzere pek çok alanda otomatik sistemlerin potansiyeli hakkında heyecan duyuyor "dedi.

Mektupta, aynı zamanda NHTSA'ya, otomobil endüstrisine yeni girenlerin, kurulu şirketlerle aynı haklara sahip olması gerektiğini de bildiriliyor. Duruma göre, mevcut otomobil üreticileri kamuya açık yollarda araç testinde muafiyetler uygulamak zorunda değiller, ancak yeni şirketler bunu yapıyor.

Mektupta Apple, özerk teknolojiler için veri paylaşımının önemini de açıklıyor.

Apple, aksine bir açıklama yapana kadar, markanın kendi kendine gidebilen, tamamen elektrikli bir araç başlatma hırslarının olmadığını ve bunun yerine özerk sistemleri geliştirmeye odaklandığını iddia ediyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler