7 kişilik SsangYong XAVL konsept görüntüleri sızdı

Kore markası SsangYong, XAVL konsept ile şık bir geleceğin ipuçlarını veriyor. 7 kişilik SsangYong XAVL konsept örtüsünü kaldırdı.

Koreli otomobil üreticisi SsangYong gelecek ay kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni XAVL konsept SUV modelini tanıtacak.

SsangYong'un en yeni konsept aracı ile, "yeni üretim modelleri arasında kaç tane konsept araç tanıtabilirsiniz" ödülü için Mitsubishi'ye meydan okuyor.

XAVL konsept geçen yılki Paris motor fuarında ortaya çıkan LIV-2 konseptinin izlerini taşıyor. Bu arada XAVL’nin (eXciting Authentic Vehicle Long) açılımı “heyecan verici özgün uzun araç” anlamına geliyor.

XAVL, LIV-2'den daha küçük görünmesine rağmen, üç sıra koltuk için giderek artan talebi karşılamak üzere yedi kişilik bir düzene sahip.

XAVL, LIV-2'de olduğu gibi, Hintli Kore markası SsangYong için modern ve şık ama sağlam görünümü ile yeni nesil tasarım dilini gözler önüne seriyor.

Şirket, XAVL'nin 2015 yılının başında tanıtılan XAV konseptinin bir evrimi olduğunu iddia ediyor ancak her ikisi de ortak tasarım öğeleri barındırıyor.

Şu an için sadece bir konsept olsa da SsangYong, XAVL'nin benzinli ve dizel motor seçenekleriyle birlikte bir yolcu ve yaya güvenliği paketi ile geleceğini söylüyor.

XAVL için bir ne zaman bir üretim programı onaylanacak henüz bilmiyoruz. SsangYong  XAVL hakkında daha fazla bilgiyi önümüzdeki ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda alabileceğiz.

SsangYong fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler