7 kişilik Nissan X-Trail Hybrid'de müthiş değişim 2016-09-16

7 kişilik devi X-Trail’e hybrid motor ekleyen Japon marka Nissan. aracın görüntüsünde müthiş değişikliğe gitti. 

7 kişilik devi X-Trail’e hybrid motor ekleyen Japon marka Nissan. aracın görüntüsünde müthiş değişikliğe gitti. 

2017 Nissan X-Trail açısından çok değişmese de, dikkat çeken farklılıklar göze çarpıyor. Yeni X-Trail’in ızgarası mevcut modele göre daha geniş. Logoyu çevreleyren ‘V’ formu da büyütülmüş. Farlar inceltilirken, ızgaraya bakan uçları sivrileşmiş. Ayrıca yuvarlak olan sis farları dikdörgen bir biçim almış.

ŞEFFAF STOPLAR TARİH OLDU

Arka tarafta ise şeffaf görünümlü stop lambaları yok. Stop lambaları böyle daha gösterişli olmuş. Tamponun üzerindeki kedigözleri de büyütülmüş, yan tarafın alanına doğru uzatılmış. Tamponun orta kısmında ise krom bir çıta parlıyor.

İç mekana baktığımızda fazla bir değişiklik yapılmadığını görüyoruz. Direksiyonun üzerine dikey tasarlanan tuşlar, yeni X-Trail’de yatay olarak komunlandırılmış. Ön konsolda blok halinde tek renk yerine, torpido gözünün üstü koltuk renkleriyle birleştirilmiş. Böylece iç mekana bir hareket gelmiş.

HİBRİD MOTORUN ÖZELLİKLERİ

X-Trail Hybrid’in teknik özellikleri ise şöyle; 

Araçta 2.0 litrelik 4 silindirli benzinli motora 30 kW gücündeki dizel motor eşlik ediyor. Benzinli motorun maksimum 176 beygirken, maksimum torku 195 Nm. Elektrik motor ise 40 beygirlik güç üretebiliyor. Torrk değeri de 160 Nm.

Henüz satışta olmayan X-Trail Hybrid’in fiyatının 2017 yılında duyurulması bekleniyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler