2018 Yeni Mercedes A Serisi Özellikleri 2016-07-31

Ömrünü 2018 yılında tamamlayacak güncel versiyonun yerini alacak olan Yeni Mercedes-Benz A Sınıfı özellikleri belli olmaya başladı. Yeni Mercedes A Serisi ne zaman gelecek?

Mercedes A Serisi modelini 2012’de baştan yaratarak gösterişsiz bir mini MPV’den iddialı bir hatchback’e dönüştürmüştü. İmaj doğru olsa da uygulama tam da istenildiği gibi mükemmel değildi. Yeni 4. nesil model ise 2018’de önceki neslin eleştirilen yanlarını iyileştirmeye çalışacak. Yeni A Serisi daha pratik, daha geniş ve sürüşü daha iyi olacak. 2018 Yeni A-Serisi önden çekişli sürüş sistemiyle sunulmaya devam edecek ancak MFA platformunun revize edilmiş versiyonu olan MFA2 üzerinde yükselecek. Uzunluk ve aks mesafesindeki bir miktar artış iç kabinin daha geniş olmasını sağlayacak. Otomobilin yeni görünümü ve yeniden tasarlanıp şekillendirilmiş arka kısım yükleme hacmini bugünkü modelin 341 lt. kapasitesinin üzerinde olacağını gösteriyor.

Son yayınlanan fotoğraflar 4. nesil versiyonun nasıl görünebileceğiyle ilgili fikir veriyor. Daha önce de otomobil test aşamasındayken kamuflajlı casus fotolarını görmüştük. Bu fotoğraflardan yeni Mercedes A Serisi modelinin orantılar anlamında mevcut formüle bağlı kalacağı anlaşılıyor. Genişletilmiş ve uzatılmış tavan çizgisi ise şu anki modelden daha büyük bir görünüm verirken arkadaki yolcular için iç kabindeki kafa boşluğunun da artmasını sağlıyor.

Yeni farların tasarımı aracın ön kısmına görsel genişlik kazandırıyor. Arkada casus fotolarda da görülebilen yeni iki kısımlı aydınlatma kümesi bulunuyor. Yeni A-Sınıfı kesinlikle beş kapılı bir model olmaya devam edecek ve üç kapılı bir versiyon planlar arasında şimdilik yok.