2018 Dodge Challenger SRT Widebody Özellikleri ve Fiyatı

Dodge, 2018 Challenger SRT Hellcat modelleri için Demon' dan esinlenen daha geniş lastikli bir gövde kiti sunmaya başlıyor. Dodge Challenger SRT Widebody özellikleri ve fiyat etiketi…

2018 Dodge Challenger SRT Widebody yaklaşık 9 cm genişletilen çamurluklar sayesinde 20 inç çaplı jantlar ve 305/35 ölçülerinde Pirelli P-Zero lastikler kullanılabilecek. Bu gövde kitiyle donatılan araçların fiyat etiketi ise ABD’de 72.590 Dolar seviyesinden başlayacak.

Dodge' un yaptığı açıklamaya göre genişletilen lastikler Challenger Hellcat Widebody' ye çok daha iyi bir performans kazandırmış. Otomobilin 400 metre kalkışları artık 0.3 saniye daha çabuk gerçekleşip 10.9 saniyede tamamlanırken 0-100 km/s hızlanma süresinden de 0.1 saniye eksilmiş. Yeni lastikler aracın virajlarda çekebildiği G kuvvetini de 0.93'ten 0.97'ye taşımış ki bu da Dodge' un 2.74 km'lik test pistinde atılan turların 2 saniye daha çabuk tamamlanabilmesi demek.

Genişletilen çamurluk ve lastiklerle birlikte Hellcat aynı zamanda SRT sürüş modlarına sahip yeni bir hidrolik direksiyona sahip. 4 farklı ayara sahip sistemin dışında kaput altına baktığımızda 6.2 litrelik V8'in bir değişime uğramadığı ve 717 bg güç, 881 Nm tork üretmeye devam ettiği görülebiliyor. 6 kademeli manuel veya 8 kademeli otomatik şanzımanlarla alınabilen otomobilde görev yapan Brembo marka frenler önde 391 mm çaplı disklere ve 6 pistonlu kaliperlere sahip.

Challenger SRT Hellcat Widebody' nin kabini yeni bir kırmızı gösterge paneli logosuna sahip. Sürücü deri kaplı ve alt kısmı düzleştirilmiş direksiyon simidini tutarken Laguna deri sportif koltuklar ve 8.4 inçlik ekrana sahip Uconnect dokunmatik bilgi-eğlence sistemi standart olarak geliyor.

Dodge, Challenger SRT Hellcat Widebody' yi alacakların bu aracın performansını düzgün bir şekilde yola aktarabilmeleri için Arizona'da bulunan Bob Bondurant yüksek performans sürüş okulunda bir günlük eğitim hediye ediyor.

İşte 2018 Dodge Challenger SRT Demon: Hızlı ve Öfkeli


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler