2017 Yeni Opel Meriva özellikleri ve tahmini fiyatı 2016-08-22

Opel'in mini MPV modeli Meriva’nın yeni kasası, modaya uyup SUV benzeri bir tasarım anlayışı ile, Mokka X modelinden esinlenip üretilecek. 2017 Yeni kasa Opel Meriva ne zaman gelecek, tahmini fiyatı ve özellikleri...

Yepyeni bir görünüm alacak olan yeni nesil Opel Meriva gelecek yılki tanıtımından önce test esnasında görüntülendi. 2017 Meriva daha önce kış testinde de görüntülenmişti, bu defa yeni SUV/MPV karışımı modeli normal yollarda test edilirken görüyoruz. Opel daha önce yeni kasa Meriva ve Zafira MPV’lerin daha SUV benzeri bir tasarım yaklaşımına sahip olacağını açıklamıştı. Son gelen fotoğraflarda da 5 koltuklu Meriva’nın biniş yüksekliğinin arttırıldığı ve daha dik bir profile sahip olduğu göze çarpıyor. 2017 Zafira ile birlikte, Meriva Opel'in “Crossover Utility Vehicles” ya da “CUV” kategorisinde yer alacak. Model firmanın şu an Mokka ile başlayan ve 4 adete tamamlanması beklenen SUV serisini büyütecek.

Yeni Meriva’nın, kamuflaja rağmen, Opel'in son dönemdeki modellerinde yer bulan tarza sahip ön panjuru net şekilde görülebiliyor, yeni Astra’nınkilere benzer ince farlar markanın özgün gündüz sürüş ışıkları da dikkat çekiyor. Test aracının yan tarafları şekilli gövde panellerini saklayan kamuflajla kaplı, C sütunu Astra gibi köşeli yapıya sahip. Yeni Meriva’nın sütundaki siyah boyalı bir şerit sayesinde yine bu modelle aynı tavan görünümü alması bekleniyor.