2017 Yeni Mini Countryman Özellikleri 2016-08-10

Boyutları büyüyen yeni nesil Mini Countryman 2016 yılının sonuna doğru tanıtılacak. Lansman öncesinde modelden yeni görüntüler geldi. 2017 Yeni Kasa Mini Countryman Özellikleri

MINI’nin ürün yelpazesindeki yenilenmenin son ayağı olan Countryman’in yeni nesli 2017’de piyasada olacak. Yeni Countryman bu kez çok az kamuflajla görüntülendi. Mini Countryman ilk kez 2010 yılında piyasaya çıkmıştı, şu an ise markanın ürün serisindeki en eski model. ikinci nesil crossover otomobilin prototipleri üzerinde son testler yapılıyor. Yeni casus fotoğraflarda artık modelin nasıl görüneceği daha belirgin şekilde ortada. Stilde çok büyük bir değişiklik yok. Countryman hala çok satan bir model ve bulunduğu segmente talep çok yoğun, bu yüzden tasarımda radikal bir değişime gerek olmadığı düşünülüyor. Son gelen fotoğraflarda ön kısmın kare formunu koruduğu ancak diğer MINI modellerinden daha kaslı durduğu görülüyor. Yandan bakıldığı zaman şu anki model ile çok benzer, tavan çizgisi daha eğimli, otomobilin çamurlukları ise daha iri. Tekerlek bombeleri ve alt gövde kaplaması modelin crossover stilini öne çıkarıyor.

Yeni kasanın en önemli değişikliklerinden birisi boyutunda yaşanacak. Yeni UKL1 modüler platformuna geçişle birilikte otomobilin uzunluğu 4.2 metreye ulaşacak, bu da iç mekanın daha geniş olacağı anlamına geliyor. MINI ürün serisini yediden beşe indirdi ve artık ürünlerini daha rahat farklılaştırma imkanına sahip olacak.