2017 Yeni Kasa Nissan Juke Geliyor! 2016-07-22

Yeni kasa Nissan Juke 2017’de daha yeşil motorlar, bir hibrit versiyon, güncellenen teknoloji ve yeni platform ile satışa sunulacak. 2017 Yeni Kasa Nissan Juke Özellikleri ve tahmini fiyatı…

Nissan Juke kendi segmentinde sınıfının öncüsüydü, bu modelden sonra rakip üreticiler kendi benzer modellerini çıkartmaya başladılar. Şimdi ise Nissan segmentinde trendleri belirleyen Juke modelinin ikinci neslini piyasaya sürmek üzere. Yeni model daha güçlü ve daha verimli motorlar ve yüksek kaliteli bir iç kabinle gelecek. Yeni çıkan görsellerinde 2017 modelinin tamamen farklı bir yola sapmak yerine önceki modelin bir evrimi olduğu görülüyor. Nissan içinden kaynaklar Juke’un dünya çapında hala yıllık 100 bin adet sattığına dikkat çekiyor. Nissan’ın baş yaratıcı direktörü Shiro Nakamura yeni neslin ana akımdan uzak ve keskin olmaya devam edeceğini ve Juke kimliğini koruyacağını belirtti.

Bu da stilde ana karakteristik Juke özelliklerinin korunacağı, yüksekte konumlanmış farlar ve özgün tekerlek bombelerinin devam edeceği anlamına geliyor. Bununla birlikte Nissan’ın en son Qashqai’da görülen yeni yüzü de Juke’da yer alacak. Yeni kasa Juke’un biraz daha uzun aks aralığına sahip olması, önceki modelde eleştirilen arka bacak boşluğunun arttırılması bekleniyor.

Yeni modelde Renault-Nissan ortaklığından CMF-B (Common Module Family/Ortak Modül Ailesi) şasi teknolojisi kullanılacak. 2017 Nissan Juke, yeni nesil Micra’dan sonra bu platformu kullanan ikinci model olacak.