2017 Yeni Kasa Mazda CX-5 Görüntülendi 2016-08-10

Mazda’nın yeni CX-5 modeli ilk kez test esnassında görüntülendi. Yeni kasa CX-5 gelecek aylarda tanıtılacak. 2017 Yeni Kasa Mazda CX-5 SUV özellikleri…

Mazda ailesinin en eski modeli CX-5 tamamen yeni bir versiyonla geliyor. Yeni Kasa Mazda CX-5 aile tipi SUV gelecek yıl satışa çıkmasından önce yollarda kamuflajlı haliyle görüntülendi. Mazda CX-5, Ford Kuga, Kia Sportage ve VW Tiguan gibi modelleri hedef alıyor. Mazda CX-5’in şu anki versiyonu 2012 yılından beri satışta. 5 yıllık ürün ömrünü dolduran versiyon yerini yeni kasaya bırakacak. Fotoğraflanan test aracı kamuflaj altında olsa da genel şekli belli oluyor. Yeni kasadaki değişikliklerin yumuşak olacağı anlaşılıyor. Profil oldukça alışıldık görünüyor ancak genel şekil öncekinden daha yuvarlak hatlara sahip. Yeni kasada, CX-3’ün sivri ön panjuru ve sarımlı arka lambaları bulunuyor. Mazda’nın tüm yeni modellerini rejime soktuğu göz önüne alınırsa yeni nesil CX-5’in de kilo kaybetmesi bekleniyor.

İç mekânı henüz ortaya çıkmadı ancak kalite ve teknoloji anlamında eskiye göre ilerleme olacağını düşünülüyor. Bu da yeni nesil bir bilgi-eğlence sistemi, yeniden tasarlanan konsol ve aktif güvenlik sistemlerinde daha ileri teknoloji anlamına geliyor. Motor yelpazesi büyütülmüş SkyACTIV formatını devam ettirebilir ancak alışıldık dizel ve benzinli motorların yanı sıra plug-in hibrit versiyon da görebiliriz.