2017 Opel Grandland X böyle gözükebilir

Kısa süre önce onaylanan 2017 Opel Grandland X SUV önümüzdeki yıl Avrupa'da piyasaya sürüldüğünde şirketin orta SUV'sinin nasıl göründüğüne dair bize bilgi veren çizimler ortaya çıktı.

Hollandalı sanatçı Remco Meulendijk tarafından yaratılan çizimler, Astra ve daha küçük Mokka X dahil olmak üzere şirketin serisinde birçok modele benzeyen yakışıklı bir crossover tasvir ediyor.

Grandland X, Avrupa'daki 'C' segmentinde yarışacak ve bu da Mazda CX-5, Volkswagen Tiguan ve Hyundai Tucson arasında olacak. Ayrıca daha küçük olan Nissan Qashqai modelinden de pay çalması da olası.

Bazı raporlar Grandland X ve Crossland X'in Peugeot-Citroen (PSA) ile işbirliği içinde geliştirileceğini öngörüyor ve bu da iki modelin büyük bölümünün yeni Peugeot 3008 ile çok sayıda bileşeni paylaşabileceği anlamına gelebilir.

Bu arada Crossland X, MPV'lerden SUV'lere dönüşecek yeni nesil Peugeot 2008 ve Citroen C3 Picasso'nun yakın bir akrabası olabilir.

Crossland X, Trax / Mokka X kardeşlerden biraz daha büyük olmakla birlikte, Mitsubishi ASX ve Nissan Qashqai'ye rakip olarak gösteriliyor.

Opel, Grandland X ve Crossland X'in 2017'de piyasaya çıkacağını teyit etti.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler