2017 Nissan Pulsar'ın fiyatı 2016-05-24

2017 Nissan Pulsar'ın fiyatı belli oldu

SUV segmentinde iddialı oyunculara sahip olan Nissan, gözünü kompakt sınıfa dikti. Japon marka, Pulsar'da kullandığı teknolojik yeniliklerle daha geniş kullanıcı kitlesine ulaşmayı amaçlıyor.

Pulsar, Nissan Connect multimedya sistemi ile 7”’lik yansıma yapmayan yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran, navigasyon ve geri görüş kamerasını birarada sunuyor.

Tasarımda SUV etkisi

Öncelikli olarak Avrupa ülkeleri için tasarlanan Pulsar, Nissan’ın Barcelona’daki üretim merkezindeki bantlardan çıkıyor. Nissan’ın V-motion ve bumerang formu verilmiş ön ızgarasıyla kendine has bir yüz ifadesine sahip olan otomobilin karoserinde de enerjik kıvrımlar ve kaslı çizgiler ön planda tutuldu.

Qashqai ve X-Trail’de kullanılan tasarım DNA’sıyla şekillenen Pulsar, güçlü çizgileri seçkin ve atletik bir form oluşturmak için birleştiriyor. Nissan SUV ailesinin üyeleri gibi belirgin ve keskin hatlara sahip olan otomobilin tavan çizgisi de geriye doğru alçalarak ortaya dinamik, atletik ve hareketli bir profil çıkarıyor.

Motorlar ne alemde?

3 farklı motor ve şanzıman seçeneğini barındıran Pulsar, Qashqai’de de kullanılan turbo beslemeli motorlardan 1.2 litre manuel, 1.2 litre otomatik ve 1.5 litre manuel şanzıman seçeneklerine sahip.

1.2 litrelik silindir hacmine sahip olan benzinli DIG-T motor 115 HP güç üretirken, 1.5 lt’lik dizel dCi motor 110 HP güç ve 260 Nm maksimum tork değerlerine ulaşıyor.

Pulsar, ayrıca Nissan’ın gelişmiş X-Tronic otomatik şanzımanına da sahip. Manuel ve otomatik şanzımanların en iyi yönlerini sunmak üzere tasarlanan X-Tronic, alt devirlerde sarsıntısız bir güç aktarımıyla beraber, daha üst devirlerde motorun gücünü hissettiren sürekli ve performanslı vites geçişleri vadediyor.

Nissan Pulsar'ın fiyatı

2.700 mm aks mesafesine sahip olan Pulsar, 692 mm’lik arka koltuk diz mesafesine ek olarak 385 litre bagaj hacmi sunuyor.

Nissan Pulsar, 59.900 TL’den başlayan fiyatlarla mağazalardaki yerini almaya hazırlanıyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler