2017 MİNİ Countryman böyle gözükebilir

OmniAuto.it yeni kasa 2017 Mini Countryman modelinin tasarımı hakkında fikir veren bir dijital çizim hazırladı.

Mini'nin ikinci nesil Countryman modelinden daha önce casus resimleri ortaya çıkmıştı. Şimdi ise bu casus resimler sayesinde gerçeğe çok yakın bir dijital çizimle karşı karşıyayız. Yeni Countryman'nin boyutunun büyüyeceği ve firmanın en büyük modeli olacağı görülüyor. Bu açıdan bakıldığında modelin tasarımı evrimsel nitelikte. Boyutunun büyümesine rağmen otomobil selefinden daha hafif olacak. Modelde diğer yeni Mini modelleri ve kompakt BMW'lerde de ortak kullanılan UKL platformu yer alacak. Üç ve dört silindirli motorların görev alacağı yeni Countryman standart olarak önden çekişli sistem ile gelecek. Daha güçlü motor seçeneklerinde ise opsiyonel olarak ALL4 4x4 sürüş sistemi yer alacak.

2017 Mini Countryman standart versiyonu Ekim ayında Paris Motor Show'da tanıtılması bekleniyor. Countryman'in lansmanını John Cooper Works (JCW) modeli takip edecek. JCW daha agresif bir kaporta, daha büyük tekerlekler, yükseltilmiş frenler ve daha sağlam bir süspansiyon ile üretilecek. Modelde 2.0 litre turbo 230 beygir gücünde (320 Nm tork) motor bulunacak.

Serinin daha aşağılarında ekonomik bir plug-in hibrit versiyon da bulunabilir. Bu hibrit sistemde turbo 3 silindirli 1.5 litre benzinli motorla elektrikli motorun birarada bulunması bekleniyor. Daha fazla off-road yeteneğine sahip, standart olarak 4x4 sürüş sistemine sahip olacak, plastik gövde kaplamalı ve yerden yüksek bir başka versiyon da üretilmesi söylentiler arasında.

Diğer versiyonlar zaman içinde netleşecek ancak standart Mini Countryman modeli yıl sonundan önce piyasaya çıkacak.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler