2017 Makyajlı Dacia Dokker ve Lodgy’nin fiyat listesi belli oldu

Renault Grubuna bağlı Romen asıllı Dacia, uygun fiyatlı ticari araçları Dokker ve Lodgy’nin iç ve dış görünümlerini elden geçirdi. Peki, 2017 Makyajlı Dacia Dokker ve Lodgy ne zaman gelecek?

Dacia, makyajlı Dokker ve Lodgy 2017 modellerini yaklaşık iki ay önce tanıtmıştı ancak aracın Fransa satışları daha yeni başladı. Dokker ve Lodgy’e getirilen yenilikler, 2016 Paris Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkarılan makyajlı Sandero ve Logan modellerinde görülenlere benzerlik gösteriyor. Nispeten daha sağlam duran Stepway versiyonu da aynı operasyonu geçirerek 16 inç çapında jantlara ve Duster'dan gelen yeni ön ızgaraya kavuşmuştu.

İç mekâna oturduğunuzda sizi Dacia'nın "Soft Feel" adını verdiği malzemeye sahip, dört kollu direksiyon simidi karşılıyor. Hava kanalı çıkışlarını yenilemekle beraber iç mekana yeni döşemeler ekleyen Dacia, müşterilerine geri görüş kamerasını opsiyon olarak sunuyor.

Dacia Dokker Stepway 2017 ve Dacia Lodgy Stepway 2017 modelleri artık standart donanım konusunda oldukça cömert. Sürücü koltuğuna bağlı kol dayama, tek dokunuşla tamamen açılıp/kapanan camlar ve arka koltuktaki yolcular için sunulan katlanır masalar bu donanım özelliklerinden bazıları. Ayrıca, Dacia, ön bölümdeki yolculara eşya depolamaları için bir ağ da sunuyor.

Dacia Fransa, nisan ayında bayilere ulaşacak bu modeller için ön siparişleri almaya başladı. Makyajlı modellerin Türkiye'ye geliş tarihi henüz belli değil ancak yaz aylarından önce bu modelleri bayilerde görmeye başlayabiliriz. Atmosferik SCe 100 motora sahip 2017 Dacia Dokker'in Fransa'daki fiyat listesi başlangıcı 9,650 € (yaklaşık 37 bin TL) iken yelpazenin tepesinde yer alan, dCi 90 motorlu Stepway 15,850 €'ya (yaklaşık 61 bin TL) mal oluyor.

2017 Dacia Lodgy'nin aynı motor-donanım kombinasyonu için geçerli fiyatları ise 10,150 € (yaklaşık 40,934 TL) ile 16,450 € (yaklaşık 63 bin TL) arasında değişiyor. Fransa'da Dacia Lodgy'ye üçüncü sıra koltuğu eklemek isterseniz ekstra 500 € (yaklaşık 1.900 TL) ödemek gerekiyor.

Dacia modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler