2016 Maserati Quattroporte makyajlandı 2016-06-14

Maserati Quattroporte, 3.5 yılın ardından makyaj operasyonu ile yenileniyor. Yeni Maserati Quattroporte bu ay yollara çıkacak. 2016 Yeni Maserati Quattroporte Özellikleri…

72 ülkede 24 bin adet satılan Maserati Quattroporte kullanım ömrünün yarısında makyaj operasyonundan geçiyor. Güncellenen model Ocak ayında neredeyse üzerinde hiç kamuflaj olmadan görüntülenmişti. Podyuma çıkan makyajlı Quattroporte, yeni tampon tasarımı, mat siyah profili ve arkada mat siyah egzoz vantilatörü ile poz veriyor. Ön ızgara yeniden tasarlanmış ve yeni dikey krom bileşenlere kavuşmuş. Diğer ufak görsel değişiklikler ise revize edilmiş dış aynalar ve mat siyah yan etekler. Bunların yanında, mühendisler hava girişleri ve motorun radyatörü arasına elektrikli bir hava kelebeği (Air Shutter) yerleştirerek motorun sıvı ısısına optimal kontrol sağlamışlar. Tüm aerodinamik geliştirmeler yüzde 10 daha iyi aerodinamik hava sürtünme katsayısı sağlıyor.

İç mekanda rafine bir atmosfer görülüyor. Güncellenen kontrol panelinde, Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu multimedya sistemini barındıran, yüksek kapasiteli, yüksek çözünürlüklü, çoklu dokunmatik fonksiyonlu 8.4 inç ekran bulunuyor. Yeniden tasarlanmış konsol yerleşiminde ekran, yeni klima kontrolü ve kusursuz tasarımlı yeni çekmece dikkat çekiyor.

Müşteriler yeni opsiyonel sürüş yardımı sistemlerini de tercih edebilecekler. Bunlar arasında uyumlanabilir seyir kontrolü ve start/stop fonksiyonu, şeritten ayrılma uyarısı, ön çarpışma uyarısı ve gelişmiş fren asistanı, ayrıca otomatik acil durum freni yer alıyor.