2016 Land Rover Discovery İçin Geri Sayım...

Yeni beşinci nesil Land Rover Discovery modelinin dünya prömiyeri 2016 yılı içinde yapılacak.

Land Rover, Discovery Sport modelinin ardından yedi koltuklu oturma düzenine sahip Discovery modelini de sahneye çıkarmaya hazırlanıyor. Bu iki modelin yanında daha sonra tanıtılacak yeni bir küçük SUV ile Discovery ailesinin seçenek sayısı üçe çıkacak. Land Rover tasarım direktörü Gerry McGovern küçük otomobillerde lükse yer vererek sınırları zorlamakta kararlı olduklarını belirtiyor. Yeni yedi koltuklu Discovery'e dönersek, bu model şu anki Range Rover ve Range Rover Sport'un da temelinde bulunan aynı alüminyum platform üzerinde üretilecek. Bu da T5 merdiven tipi şasi kullanılan Discovery 4 ile karşılaştırıldığında ciddi bir ağırlık azaltımı sağlayacak. Güncellenmiş 3.0 litre SDV6 dizel motor İngiltere ve Avrupa'da temel motor olarak kullanılacak. 2.0 litrelik dört silindirli Ingenium motor kullanan yarı hibrit bir versiyonun da ilerleyen zamanlarda çıkması bekleniyor.

Tasarım bakımından Discovery 5 Nisan ayında New York Auto Show'da tanıtılan Discovery Vision konseptinden  esinlenecek. Land Rover'ın amacı modern görünümlü ve sportif bir SUV yaratmak, bunu yaparken şu anki modelin esnekliğini de kaybetmemek. Modelde lüks ile pratiklik arasında denge kurmaya çalışılıyor.

Yeni Discovery sınıfında bir ilk olan pek çok yeni teknolojiden de faydalanacak. Bunlar arasında yol koşullarına göre süspansiyonu ve şanzımanı ayarlayan lazer tarayıcı sistem ve dar park yerleri için uzaktan kumandalı park sistemi göze çarpanlardan..Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler